rekorluk iftar sofralarına devam


Ramazan`ın gelmesi ile belediyeler arası iftar sofrası yarışı gene kızıştı. Geçen Ramazan ayında bu konu ile ilgili İftar Sofraları Guinness ile Buluşursa başlıklı bir yazı yazmış, bu seneki iftar sofraları içinde bir öngörüde bulunmuştum: “İddia ediyorum, seneye Ramazan ayında ilçe belediyeleri Türkiye`yi buluşturmakla kalmayacak, kurdukları rekorluk Guiness sofralarında bütün İslam alemini buluşturma yarışına girişeceklerdir. Bugünden not düşelim.”

Ve sağ olsun Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu beni yalancı çıkartmadı. Dışişleri ve AB bakanlıkları işbirliğiyle 20 Ağustos’ta Esenler Meydanı’nda 100 bin kişilik bir iftar yemeği düzenleyeceğini belirten Göksu, “Dünyanın çeşitli ülkelerinden Müslüman olan ve olmayan genç öğrenciler de Esenler’de kurulan iftar sofrasında buluşacak” açıklamasını yaptı.

Bu yarışın sonu nereye varacak çok merak ediyorum. Hadi bir öngörüde daha bulunayım. Sanırım önümüzdeki dönem de belediyeler iftar sofralarını başka diyarlara, belki de Afrika gibi, çok uzak diyarlara taşımaya başlayacaklar…

Herkese iyi Ramazanlar!

fotoğraf: gopajans

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s