2 Video Arasındaki 7 Farkı Bulunuz


Daha önce Ağaoğlu My World Europe Projesi`nin agresif reklam kampanyası ile gündeme gelen İkitelli Ayazma-Tepeüstü Kentsel Dönüşüm Projesi ve bu proje ile yaratılan mağduriyetler, hak ihlalleri ve adaletsizlikler üzerine iki yazı yazmıştım. Başlıkta bahsi geçen iki videodan ilki artık herkesin ezbere bildiği meşhur reklamın ta kendisi. Diğeri de reklamda bahsi geçen projenin bulunduğu yerde evleri yıkılana kadar yaşayan Ayazmalıların “Ayazma Benim Dünyam” videosu. Tıklayın, izleyin ve 2 video arasındaki 7 farklı bulun. Bulamayanlar aşağıdan kopya çekebilir, sonrasında da Ayazmalıların dayanışma çağrısına kulak verebilirler:

2 Video Arasındaki 7 Fark:

  1. Biri yıkımın videosu iken, diğeri o yıkım üzerinden elde edilen rantın.
  2. Biri yıkım üzerinden yeni bir yaşam kurma derdindedir. Diğeri o yeni yaşamın altında kalandır.
  3. Birinde kentsel dönüşüm projesi sonucu zenginliğine zenginlik katan biri oynamaktadır. Diğerinde bu proje yüzünden evi yıkılmış biri.
  4. Birini çeken yönetmen, oynayan gibi bu işten bol kazançlı çıkmıştır. Diğerini çekenin bu işte hiçbir maddi kazancı yoktur.
  5. Birinin derdi 3100 konut satmaktır. Diğerinin ki hak sahibi olduğu evleri almak.
  6. Biri konutlarını satmak için “10 bin peşin daire senin” derken, diğeri “verilen sözlerin aksine TOKİ Konutlarında peşinat istiyorlar”, demektedir.
  7. Biri “bu ülkede herkes havuzlu, güzel, kaliteli bir evde yaşamayı hak ediyor” derken, diğeri “bu ülkede bazıları küçük mütevazi bir evde bile yaşamayı hak etmiyor” demektedir.

Ayazma Benim Dünyam

Yıktıkları evlerimizin üzerinden lüks konut, tarumar ettikleri hayatlarımız üzerinden hayat satıyorlar. Bu bir TOKİ – Belediye ve Sermaye sahibi uygulamasıdır. Ağaoğlu inşaatın reklamlarda gösterdiği proje alanı, evlerimizi yıkarak, zorla bizleri gönderdikleri alandır.

Ayazma-Tepeüstü Kentsel Dönüşüm Projesi mağdurları olarak Küçükçekmece Atatürk Parkı’ndaki bekleyişimizin 33. Hafta‘sına girdik. Kamu idarecilerinin bizlere sözler verip tutmamasından gına gelmiş vatandaşlar olarak, hem verilen sözlerin tutulmasını sağlamak hem de verdiğimiz dilekçelerin, bürokrasinin unutulmuş derinliklerinde kaybolmasına mani olmak için;

4 yıl barakada – sokakta kaldıktan sonra kabul edilen hak sahipliğimizin, gereğinin yerine getirilmesini istemekteyiz.

Bu hafta da, 19 Aralık 2010 pazar günü saat 09:00 – 18:00 arasında Küçükçekmece Belediye Binası yanındaki Atatürk Parkı’nda adaletin tecellisini bekleyeceğiz.

Belediye’nin de, hükümetinde de yanı başındayız… Kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk, hasta 33 haftadır nöbetteyiz. Elde ettiğimiz haklara rağmen bizi gören, duyan yok… Yeni öğrenim yılında çocuklarımızı hangi okula göndereceğimizi bilmek hakkımız. Onlara reva görülen bir kış daha sokaklarda yatıp kalkmak ve parka en yakın okula gidip gelmek olmamalı.

Bu vesileyle kamu yöneticilerinin millete verdikleri sözleri tutmamasından rahatsız olan herkesi, aşağıda verdiğimiz adreslere Küçükçekmece Belediyesi’ne ve TOKİ’ye yazarak, e-posta göndererek, ziyaretimize gelerek veya kendi buldukları her yöntemle desteklerinizi bekliyoruz.

İKİTELLİ AYAZMA-TEPEÜSTÜ
KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURU AİLELER


info@azizyeniay.com.tr

http://azizyeniay.com.tr/iletisim

azizyeniay@kucukcekmece.bel.tr

T.C. BAŞBAKANLIK TOPLU KONUT
İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ) Faks:
(0312) 266 77 48

İSTANBUL UYGULAMA
DAİRE BAŞKANLIĞI Faks:
(0212) 479 03 16

bilgi@kucukcekmece.gov.tr
orhan20105@hotmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s